هزینه درمان زردی نوزاد در بیمارستان

نوزاد مبتلا به زردی در بیمارستان

زردی نوزاد، مهمان ناخوانده روزهایی ابتدایی زندگی اکثر نوزادان!

این بیماری به قدری در بین نوزادان فراگیر شده‌است که به احتمال بسیار زیادی نوزادی از اطرفیان شما نیز با این مشکل مواجه بوده‌است؛ زیرا طبق آمار گرفته‌شده، نزدیک به 80 درصد از نوباوگان به این عارضه رایج مبتلا می‌شوند.

این فرضیه که اکثر نوزادان مبتلا به زردی، نیاز به روند درمان خاصی ندارند، تا حدودی درست است. اما در برخی موارد، در صورتی که روند درمان را پشت گوش بیندازیم و تصمیم موثر و به موقع برای درمان زردی نوزادمان نگیریم، ممکن است زردی به عارضه‌ای بسیار خطرناک برای فرزندمان تبدیل شود. به‌حدی که ممکن است اگر سهل‌انگاری در پروسه درمانی صورت بگیرد، بیماری‌های مطرح‌تر و خطرناک‌تری مانند کرن‌ایکتروس سلامتی فرشته‌های ناز ما را تهدید کنند.

بنابراین با وجود اینکه زردی نوزاد یک مشکل بسیار شایع در بین نوزادان محسوب می‌شود، اما نباید بی‌اهمیت و کم‌خطر شمرده شود. بلکه نیازمند اقدامی موثر و مناسب برای درمان است.

زردی نوزاد به روش‌های متفاوتی قابل درمان است. از جمله این روش‌های می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بستری نوزاد در بیمارستان

یکی از اولین روش‌های درمان زردی نوزاد که به ذهن پدران و مادران می‌رسد، بستری نوزاد خود در بیمارستان است. این روش نیز مانند دیگر روش‌های رفع زردی نوزاد، معایب و مزایا خود را دارد.

برای استفاده از دستگاه زردی نوزاد در بیمارستان، ریسک‌هایی وجود دارند مانند قرارگرفتن در محیط بیمارستانی که خود ممکن است باعث ابتلا به بیماری‌های دیگر شود؛ هم برای والدین و هم برای نوزاد. در این روش یعنی بستری نوزاد برای زردی، نوباوگان از نظارت مستقیم پزشک و پرستار برخوارد دار است. هزینه نگهداری نوزاد در دستگاه نسبت به اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل بالاتر خواهد بود.در منزل همچنین در برخی موارد حاد زردی (عدد زردی بالای 20) بستری نوزاد در بیمارستان ضروری است.

البته بستری شدن نوزاد برای زردی به دلیل معایب بسیاری که دارد، گزینه مورد علاقه پدران و مادران محسوب نمی‌شود. از جمله سختی‌های بستری نوزاد در بیمارستان می‌توان به امکان ابتلا نوزاد به دیگر بیماری‌ها و عفونت‌ها در محیط بیمارستانی اشاره کرد. همچنین با بستری نوزاد در بیمارستان، علاوه بر القا حس مریضی به نوزاد، مادر و فرزند را از هم جدا می‌کنید. آن هم در روز‌های ابتدایی زندگی نوزاد که نیاز به مادر بیشتر از همیشه است.

بدون‌تردید، هزینه بالا بستری در مراکز درمانی، یکی از مهم‌ترین موانع برای انتخاب این روش درمان زردی است.

هزینه بستری نوزاد در بیمارستان

هزینه تخت نوزاد و دستگاه انکوباتور که برای درمان زردی نوزاد در بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، هزینه سنگین و زیادی محسوب می‌شود. نکته مثبتی که در‌این‌باب وجود دارد، هزینه آزمایش زردی نوزاد نسبت به خریدن دستگاه تست زردی کمتر خواهد بود، درواقع شما را از خریدن این دستگاه بی‌نیاز می‌کند زیرا پس از یک‌بار استفاده دیگر نیازی به آن نخواهید داشت.

از طرفی هزینه تخت در بیمارستان‌های مختلف با توجه به خصوصی یا دولتی بودن، میزان رسیدگی، هزینه تخت همراه و… متفاوت است. اما به صورت حدودی هزینه تخت نوزاد مبتلا به زردی در بیمارستان‌ها در بازه 2 الی 4 میلیون تومان برای هر شب قرار می‌گیرد. این هزینه فقط هزینه بستری نوزاد در بیمارستان است و هزینه‌های دیگر مانند هزینه تخت همراه و دیگر مواردی از این دست به این قیمت اضافه می‌شوند.

با توجه همه موارد گفته شده، انتخاب این روش درمان را برای پدران و مادران دشوار می‌سازد. اما راه‌حل این مشکل چیست؟ آیا روش درمانی برای زردی وجود دارد که از لحاظ تاثیر، تفاوتی با بستری در بیمارستان‌ها نداشته باشد؟

اجاره دستگاه زردی نوزاد (فتوتراپی)

یکی از موثرترین و کم دردسرترین روش‌های درمان زردی نوزاد، استفاده از دستگاه زردی نوزاد است. این دستگاه که به دستگاه فتوتراپی نیز شناخته می‌شود، امکان یک روند درمان ساده و در منزل را برای شما فراهم می‌سازد.

درمان زردی نوزاد با اجاره دستگاه زردی نوزاد، تحت نظارت مستقیم پدر و مادر انجام می‌شود و نوزاد در هر لحظه حضور والدین خود را حس می‌کند.

همچنین در طول روند درمان با دستگاه زردی، نوزاد امکان تغزیه از شیر مادر را دارد و در صورت بی‌تابی و بی‌قراری نوزاد، می‌تواند در آغوش مادر آرام بگیرد؛ به‌این‌صورت که پس از قرار گیری بین یک تا حداکثر دو ساعت در دستگاه زردی، بیرون آورده شود تا استراحت کرده و بتواند تغذیه کند و دوباره بتواند در دستگاه قرار بگیرد تا روند درمانی ادامه یابد. از طرفی به دلیل نزدیکی مادر به فرزند خود، استرس و اضطراب او کاهش می‌یابد.

اما مهم‌ترین مزیت استفاده اجاره دستگاه فتوتراپی برای درمان زردی نوزاد، مقرون به صرفه بودن آن است. در حقیقت با استفاده از این دستگاه‌ها، شما از همان روند درمان زردی نوزادان در بیمارستان، اما در خانه خود و با هزینه بسیاری پایین‌تر بهره خواهید برد.

همه این مزیت‌ها، اجاره دستگاه زردی نوزاد را به ساده‌ترین و بهترین روش درمان این بیماری تبدیل کرده است؛ به‌طوری که همان‌طور که گفته شد، به‌عنوان محبوب‌ترین روش درمان زردی از نظر والدین شناخته می‌شود.

اجاره دستگاه زردی نوزاد از زردی آنلاین

مجموعه زردی‌آنلاین، در تمام مدت زمان فعالیت خود در زمینه کرایه دستگاه زردی نوزاد، تلاش کرده است تا بتواند بهترین و مناسب‌ترین خدمات را به خانواده‌هایی که با بیماری زردی مواجه شده‌اند ارائه کند. ما رسالت خود را این می‌دانیم که در جهت کمک و همیاری به کسانی که نوزادشان با زردی روبرو شده است فعالیت کنیم و باری را از روی دوش این عزیزان برداریم.

جهت اجاره دستگاه زردی نوزاد در تهران با شماره 09124893650 تماس بگیرید تا با مشاوره کارشناسان مجموعه زردی‌‌آنلاین و با توجه به عدد زردی نوزاد شما، بهترین دستگاه زردی مناست نوزاد شما را انتخاب و در سریع‌‌ترین زمان برای شما ارسال کنیم. همچنین درمورد هزینه اجاره دستگاه زردی نوزاد اطالاعات کامل رو کسب نمایید.

10 دیدگاه برای “هزینه درمان زردی نوزاد در بیمارستان

 1. فاطمه گفته:

  هزینه بیمارستان که واقعا سرسام اوره ولی خب هزینه اجاره دستگاه زردی چقدره؟

  • Admin گفته:

   سلام فاطمه عزیز
   شما می‌تونید با کارشناسان ما که به صورت 24 ساعته پاسخگوی تماس‌های شما هستند ارتباط بگیرید تا اطلاعات لازم در اختیار شما قرار بگیره.
   با تشکر

  • زردی آنلاین گفته:

   سلام آزاده عزیز
   اگر درجه زردی نوزاد شما به‌حدی است که توصیه شده است از بیلی ناستر استفاده کنید، مصرف آن تا 48 ساعت با مشورت پزشک توصیه می‌شود.

  • زردی آنلاین گفته:

   سلام آزیتای عزیز
   دوتا از بهترین روش‌های درمان زردی نوزاد عبارت‌اند از استفاده از دستگاه زردی نوزاد و روش تعویض خون که برای زردی‌های حادتر استفاده می‌شود.

 2. nioshaaa گفته:

  مراجعه به بیمارستان برای زردی نوزاد بهتره یا اجاره دستگاه زردی؟

  • زردی آنلاین گفته:

   سلام نیوشا عزیز
   مراجعه به بیمارستان هزینه‌ها و ریسک‌هایی دارد که اجاره دستگاه زردی نوزاد در منزل را به گزینه بهتری بدل می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *